Poradnik

Jak przygotować się na wybór wymarzonej sukni

Po pierwsze
dobre nastawienie

Nie stresuj się! Nasz zespół zadba o Ciebie na każdym etapie przygotowania kreacji ślubnej - od pierwszych przymiarek, poprzez wybór sukni, dopasowanie kreacji w naszej pracowni krawieckiej, aż po dobór welonu i dodatków. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, obawy, wątpliwości przed pierwszą wizytą - skontaktuj się z nami, na wszystkie pytania chętnie odpowiemy.

 

Po drugie
nie czekaj na ostatnią chwilę

Suknię ślubną najlepiej wybrać minimum pół roku, a najlepiej ok. 8 miesięcy przed ślubem, wtedy można już „spokojnie spać”. Oczywiście zdarzają się sytuacje last minute i ratujemy nasze klientki nawet miesiąc przed ślubem, ale lepiej oszczędzić sobie dodatkowego stresu.

 

Po trzecie
umów się na wizytę

Koniecznie umów się wcześniej na wizytę! Przymiarki sukien ślubnych są u nas bezpłatne, ale, by zapewnić Ci jak największy komfort, wymagamy wcześniejszego zaplanowania spotkania. Najprościej umówić się do nas telefonicznie - nr 732 839 881 - wtedy od razu sprawdzimy grafik i znajdziemy dla Ciebie dogodny termin. Oprócz imienia i nazwiska bedziemy potrzebowały także datę Twojego ślubu i Twój numer telefonu. Jeśli planujesz odwiedzić nas w sobotę, umów się przez formularz na naszej stronie internetowej. Przy rezerwacji wizyty w sobotę pobierana jest opłata w wysokości 100 zł - kwota ta odliczana jest potem od ceny wybranej sukni. 

 

Po czwarte
zaplanuj czas

Na spotkanie z nami zaplanuj około 60-90 minut czasu. Jeśli potrzebujesz wsparcia bliskiej osoby, zabierz mamę lub siostrę

czy przyjaciółkę, a nawet przyszłego męża (tak, zdarzają się takie sytuacje :-)).

Po piąte
zaplanuj budżet

Dostępne u nas suknie ślubne mieszczą się w granicach 4,5 - 16 tys. zł. Prowadzimy również outlet sukien ekspozycyjnych z poprzednch sezonów, gdzie ceny zaczynają się od 1500 zł. 

Jeśli dysponujesz określoną kwotą na zakup sukni, podaj ją naszej konsultance podczas pierwszej wizyty - zaproponujemy modele w dogodnym dla Ciebie przedziale cenowym.

Po szóste
załóż wygodną bieliznę

Wybierając się na pierwsze przymiarki założ wygodną bieliznę w neutralnym kolorze - najlepiej w odcieniach beżu. A gdy już zdecydujesz się na zakup konkretnej sukni, doradzimy Ci jaka bielizna będzie odpowiedna dla Twojej kreacji. Na wybór sukni nie musisz zabierać ze sobą butów - w salonie dysponujemy obuwiem ślubnym w wielu rozmiarach. Swoje buty ślubne przyniesiesz dopiero na końcową przymiarkę, kiedy nasze krawcowe będą dopasowywać suknię do Twojego wzrostu i wysokości obcasów.

 

Po siódme
jak przebiegają przymiarki

Zwykle zaczynamy od zmierzenia kreacji w różnych stylach i fasonach, by wybrać ten, w którym czujesz się najlepiej.

A potem, podążając tą drogą, szukamy tej "jedynej i wymarzonej".

Po ósme
welon i dodatki

W naszym salonie dobierzemy dla Ciebie również welon czy ślubne okrycie.  Najlepiej omówić te kwestie z naszą konsultantką kilka tygodni przed odbiorem sukni.

Po dziewiąte
płatności i terminy

Kupując u nas suknię podpisujemy z Tobą umowę i wymagamy wpłaty 50 proc. ceny. Suknię - w odpowiednim dla Ciebie rozmiarze zamawiamy u produdenta i czekamy na przesyłkę. Czas oczekiwania wynosi zwykle ok. 6 miesięcy. Gdy suknia przyjdzie, kontaktujemy się z Tobą i zapraszamy do nas - nasze krawcowe oceniają wtedy jakie poprawki są wymagane, by suknia dobrze leżała. Wtedy też wymagamy dopłaty pozostałej kwoty.

Po wykonaniu poprawek w naszej pracowni, kolejny raz zapraszamy Cię do nas, a gotową suknię odbierasz od nas kilka tygodni przed ślubem. Przy zakupie nowej sukni, dopasowanie i wszelkie poprawki, wliczone są w podstawową cenę. Nieco inaczej sytuacja wygląda przy zakupie sukni z salonu czyli modelu z naszej ekspozycji. Takie suknie mają niższą cenę - zwykle wystawiamy je na sprzedaż podczas sezonowych wyprzedaży. I tutaj wymagamy zapłaty całej kwoty podczas podpisywania umowy, doliczamy też dodatkowe koszty za poprawki krawieckie. Nie jest to jednak wygórowana kwota - zależy ona od ilości wymaganych poprawek, tkaniny i fasonu sukni.   

Teraz pozostaje nam tylko życzyć Ci cudownej uroczystości i czekać na piękne zdjęcia ślubne!